איך להעלות סרטון ליוטיוב

איך-להעלות-סרטון-ליוטיוב

איך להעלות סרטון ליוטיוב

יוטיוב הוא לא רק האתר השלישי הפופולארי בעולם, לאחרונה גוגל אף ניתבה את האלגוריתמים של מנוע החיפוש שלה, כדי שיתחילו להעדיף סרטי יוטיוב ולדרגם גבוהה בתוצאות החיפוש, מעל לשאר סוגי התוצאות בכל דף.

מאז 2005 ועד היום, יוטיוב גדלה במימדים מפלצתיים והיום מספר ‘המבקרים המיוחדים’ (Unique Visitors) באתר מגיע אל מעל ל-800 מיליון בכל חודש. מעל ל-72 שעות של סרטים, נטענות באתר בכל דקה (זהו זמן השווה ליותר מעשר שנים, בכל יממה!). באתר מעל למיליון חברים בתכניות השותפים, מנוע החיפוש של יוטיוב מדורג השני בגודלו בעולם אחרי גוגל וזמני הצפייה ביוטיוב ב-2013 מגיעות ל 4 מיליארד שעות צפייה בחודש (פרק זמן השווה ל-450,000 שנים של צפייה בסרטים בכל חודש!)

תהליך רישום ליוטיוב –  איך להעלות סרטון ליוטיוב

 • חשוב שמאחורי ערוץ היוטיוב שלכם יהיה אדם אמיתי – אתם, ולכן כדאי לפתוח את ערוץ היוטיוב שלכם בהתאמה לפרופיל שלכם בגוגל+. בכל מקרה מאוד חשוב למלא את כל פרטי האישיים שלכם.
 • אחרי ההרשמה תגיעו אל מסך מרכז השליטה (Dashboard).
 • תחת מרכז השליטה – עמוד מנהל הסרטונים, עמוד הגדרות הערוץ, Google Analytics, תיבת הדואר שלכם והפרופיל שלכם.
 • בעמוד מנהל הסרטונים (Video Manager) תמצאו את כל ההעלאות (uploads) שלכם ותוכלו לערוך אותם בכפתור העריכה (Edit) הנמצא לצד כל סרטון.

בעמוד העריכה תמצאו את כל הכלים שיוטיוב מעמידה לרשותכם כדי לערוך את הוידיאו שלכם, לרשום כותרת, תיאור ומילות מפתח, להגדיר פרטיות, לעשות שיתופים, להוסיף תגיות, annotations, כתוביות, הגדרות ומידע

21 שלבים שיעזרו לכם ליצור סרטון איכותי ביוטיוב

 1. הקפידו על סרטון קצר וקולע – רוב הצופים יעדיפו לצפות בסרטון קצר, ותהיה להם סבלנות להשלים את כל הצפייה, בסרטון קצר יותר מאשר בסרטון ארוך. אז הקפידו לא לסרבל ולהידבק אל מסר פשוט וקל להבנה.
 1. שימו לב לכמות התאורה ותנועת המצלמה בסרט –  הקפידו על צילום איכותי ככל האפשר. ישנם כלי עזר לשיפור התמונה בסרטון – היכנסו לעמוד מנהל הסרטים (Video Manager), היכנסו לסרטון הרצוי ולחצו על כפתור ה’שיפורים’ (Enhancements), וגם בסרטון עצמו כשאתם מחוברים לחשבון היוטיוב שלכם. שם תוכלו לטפל במידה מסוימת בתאורה ובתנועות המצלמה של חומר הוידיאו שנטען וכן לערוך ולחתוך קטעים מיותרים ולטשטש פנים המופיעות בסרטון במידת הצורך.
 1. ערכו את הסרטון שלכם – כמעט כל סצנה בסרט קולנוע, מצולמת כמה פעמים, עד התוצאה האיכותית ביותר. מי שמעוניין לפנות אל אלפי צופים פוטנציאלים ביוטיוב, עורך היטב את סרטיו ומנפה את החלקים המשעממים שלא זורמים בצפייה החוצה, מקבץ את הרגעים הטובים של הוידיאו ביחד ומסיר בכך את השעמום בחלקים מסוימים בסרט. הדבר איננו כה מסובך, כל אחד יכול להוריד ולהשתמש בחינם בתכנות עריכה, כגון Windows Movie Maker, imovies, ו-VirtualDub, הידידותיות לשימוש.
 1. מתגו את סרטון הוידיאו שלכם – בזמן הצפייה ביוטיוב, כמעט אף צופה לא שם לב לכותרת הערוץ (Channel Title) או לטקסט התיאור (Description) שלכם, ולכן עיצבו ומתגו את המסר של הסרטון, או את העסק או הארגון שמאחורי הסרטון. עיצבו לוגו והציגו אותו בפתיחת הסרט, העמידו באנר או Tagline, הוסיפו קטע אנימציה ערוך וכולי. ניתן גם לעשות עריכה בעמוד ה’שיפורים’ (Enhancements) (ראו הסבר בסעיף 2).
 1. הוסיפו מוזיקת רקע לסרטון – ניתן להוסיף מוזיקה מקורית (ולספק הוכחות ליוטיוב עבור זכויות יוצרים), לצרף מוזיקת רקע חינמית ללא זכויות יוצרים (אתר המספק קבצי מוזיקה בחינם – http://freemusicarchive.org/), או שיתוף רווחים על בסיס שימוש בפסקול עם זכויות יוצרים. פגיעה בזכויות יוצרים של פסקול, עלולה להוביל לחסימת הסרט, השתקת הפסקול, או לחסימה חלקית של הסרט בארצות מסוימות. לעתים יהיה ניתן להשתמש בפסקול בעל זכויות יוצרים, בתמורה למודעות שיפורסמו בסרטון שלכם ללא בקשתכם – תלוי במידת הפופולאריות של הפסקול.
 1. מחקר מילות מפתח – בחירת מילות המפתח חיונית לדירוג טוב. ממש כמו ב SEO סטנדרטי – גם מחקר קטן, ייקח אתכם דרך הרבה מאוד מיקומים רלוונטיים ביוטיוב. ניתן להיעזר בכלי מילות המפתח של יוטיוב – https://ads.youtube.com/keyword_tool. על ידי מיקום מילת המפתח המובילה שלכם בראש רשימת התגיות, תוכלו לרתום קטעי וידיאו נלווים (Related), הרלוונטיים למילת המפתח הראשית שבחרתם, שיוצגו לצד הסרטון שלכם.
 1. הוסיפו לינק לאתר בשורת התיאור (Description) – פרסמו את האתר שלכם בשורת התיאור, הקפידו לרשום את הלינק עם הקידומת http://, אחרת הכתובת לא תקלט כלינק. זו הדרך הטובה ביותר להבטיח את חשיפת הכתובת. פעמים רבות צופים שנתקלים בכתובת אתר (או אימייל) בגוף הוידיאו, (במיוחד אם היא ארוכה ומסורבלת) מאבדים עניין ולא משתמשים בה.
 1. שיתלו את מילות המפתח בשורת התיאור (Description) – חשוב מאוד לכתוב את התיאור בשימוש נכון של מילות המפתח ולפי חוזקן. סידור נכון של מילות המפתח לפי חוזקן יאפשר ליוטיוב ולגוגל לדרג בקלות את הסרטון שלכם.
 1. בחרו בכותרת (title) המתאימה לקידום – ניתן לקדם מספר מילות מפתח ולשלבן בכותרת. מבחינת הקידום ביוטיוב, אם אותן אותיות יופיעו פעמיים דירוגן (rank) יעלה. אך דירוג טוב אינו מביא כל תועלת אם אף אחד לא נכנס לסרטון שלכם. לכן כותרת, מפתה ומסקרנת או כזו שתציע הטבה כלשהי עם הצופה, או כותרת שתסביר מדוע על הצופה לצפות בסרטון בזה הרגע, היא בעלת חשיבות גדולה רבה ומשמעותית לכמות הצפיות.
 1. בחרו בתמונה ממוזערת ((thumbnail מתאימה – לאחר העלאת הוידיאו, תתבקשו לבחור תמונה ממוזערת אחת מתוך שלוש תמונות. התמונות נלקחו משלושה נקודות שונות במהלך הוידיאו שלכם. חשוב כמובן לבחור תמונה ממוזערת שתמשוך אנשים ללחוץ עליה, ואם תרצו להיות מתוחכמים, תוכלו לעצב את הוידיאו שלכם כך שיכיל באותן נקודות בוידיאו את הויזואליות הספציפית שאתם מעוניינים להציג. התמונה הממוזערת תייצג את הסרט שלכם במיקומי ההמלצות והחיפושים.
 1. צרו פלייליסט – הפלייליסטים של יוטיוב (Youtube, Playlists) מאפשרים לכם לכלול קבוצה של סרטוני וידיאו שיעקבו אחד אחרי השני. פלייליסטים עוזרים מאוד כשיש לכם סדרה של סרטים העוסקים באותו נושא ועוקבים אחד אחרי השני. לפלייליסטים יתרון נוסף, הם מופיעים בנפרד משאר הסרטונים בתוצאות החיפוש. יצירת פלייליסט היא הזדמנות להופיע בראש כל דף חיפוש שנושא את מילות המפתח שלכם. מאוד קל ליצור פלייליסט. הכנסו לטאב הפלייליסטים (Playlists) שבמנהל הוידיאו (Video Manager), ואז ליחצו על פלייליסט חדש (New Playlist).
 1. צרו ‘ביאורים’ (הערות ושיתופים של מידע נוסף או לינקים במהלך הוידיאו) (Annotations) אינטראקטיביים – אחד הכלים החזקים בסרטוני יוטיוב הוא כלי ה-Annotations, המאפשר קישור בין סרטונים ופלייליסטים ביוטיוב, או ביניהם לבין לינקים חיצוניים אחרים. ה-Annotations הם תוספות פלאש על הוידיאו עצמו וניתן לשלב בהן כפתורים אינטראקטיביים או לדוגמא, בסוף הסרטון יכול להופיע מסך קטן המכיל סרטונים פופולאריים הקשורים לסרטון שלכם, או סרטונים אחרים מהערוץ שלכם. Annotations יכולים גם להציג דף המזמין את הצופים להירשם (Subscribe) לערוץ שלכם.
 1. השתמשו ב-Captions – גרסת יוטיוב לתרגום. לא רק ש -Captions  משמשים היטב את כבדי השמיעה או את הצופים בסרט ללא סאונד, אלא שגם הטקסט שמוכנס בהם נקרא על ידי מנוע החיפוש של יוטיוב – עוד דרך להשיג דירוג גבוה יותר. להוספת Captions, היכנסו לעמוד העריכה של הסרטון שלכם ובחרו באפשרות ה – Captions.
 1. קדמו ברשתות החברתיות –אין וידיאו ויראלי אחד שלא שותף ברשתות החברתיות. פייסבוק וטוויטר הן מהמובילות בשיתוף. פייסבוק נחשבת לפלטפורמה חזקה יותר בקידום סרטוני יוטיוב מטוויטר, בשל האפשרות להטמיע אותם ישירות לפוסט. רצוי מאוד שתשתמשו בפלטפורמות אחרות גם כן. ישנן שלל אפשרויות חדשות בתחום הרשתות החברתיות – רשימה של כמה מהפלטפורמות הויראליות המובילות ב-2012 – biggest viral video sensations of 2012.
 1. תחזקו את פעילותכם ביוטיוב – עדכנו את סרטון הוידיאו שלכם. העלו סרטונים חדשים פעם בשבוע או לפחות פעם בחודש.
 1. רתמו את קהילות יוטיוב – ליוטיוב מגוון עצום של קהילות נהדרות. צופים ויוצרים ביוטיוב יכולים לענות בהערות על שאלות שתעלו בסרטון, לשלוח לכם חומר וידיאו או רעיונות לסרטוני וידיאו בעתיד וכן ליצור סרטוני תגובה (response) לסרטון שלכם. כדי לגרום לצופים להשתתף בסרטון שלכם עליכם לעודד את ההתנהגות הזו אצלם, להיכנס לקהילות, להגיב וליצור קשרים.
 1. הפכו לפרטנרים (partner) – אם אתם מעוניינים להפיק כסף מחשבון היוטיוב שלכם, אתם יכולים לאפשר ליוטיוב לשים פרסומות לצד סרטון הוידיאו שלכם ואז לקשר את חשבון היוטיוב שלכם לחשבון Adsense. יש להתחשב בכך שתחום  Adsenseביוטיוב, תופס תאוצה ומתפתח ללא הרף והיום הוא מאפשר רווחים נאים, בתנאי ויש כמות גדולה מאוד של צפיות בערוץ שלך.
 1. הגב לסרטונים פופולאריים – אחת הדרכים הקלות לגידול בצפיות הוא הגדרת הסרטון שלכם כ-Video Response, סרטון תגובה לסרטון של יוצר אחר. בחרו ליצור סרטון תגובה לסרטים פופולאריים ושמדורגים גבוה. לאחר שתעלו את סרטון התגובה, הוא יופיע מתחת לסרטון הפופולארי ולפעמים אף בטור הצדדי, דבר היכול להפנות עשרות אלפי צפיות אל הסרטון והערוץ שלכם.
 1. צרו קשר עם בלוגרים בעלי נישה זהה – בלוגרים רבים משלבים קטעי וידיאו לצד התוכן באתרים שלהם, כדי לשעשע או לשלהב את הקוראים שלהם ולתת ערך מוסף לתוכן שהם רוצים להעביר. הדבר מקנה יתרון גדול ליוצרי הסרטים ובעלי הערוצים – יותר צפיות Views, יותר נרשמים Subscribers, וקישורים נכנסים (Backlinks) לוידיאו שלך. גוגל מזהה את ההטמעות של הסרט שלכם באתרים המדורגים גבוה, ומעלה את הדירוג שלו בתוצאות החיפוש בהתאם לכך. אז צרו עניין אצל הבלוגרים הרלוונטיים, לגביי הסרטון שלכם ובקשו מהם להטמיע את הסרטון שלכם לצד אחת מכתבותיהם.
 1. צרו בלוג שמדבר על הסרט שלכם – פרסמו בבלוג את כל אחד מהסרטים שתעלו לערוץ שלכם (בתנאי שהם עוסקים באותו נושא). כשתערכו את דף הבלוג לקידום, הקפידו לכתוב את אותה הכותרת ואת אותן מילות המפתח וההיררכייה שלהן, בהן השתמשת בסרטון היוטיוב. פעולה זו תקדם אתכם למקומות העליונים בתוצאות החיפוש של גוגל.
 1. עודדו את הצופים להשתתף – בקשו דבר מה מהצופים, באופן הכי ישיר, וקרוב לוודאי שתשיגו צופים רבים שייענו על בקשותיכם. הן יכולות להיות – “הירשמו לערוץ שלי”, “שתפו עם חברים”, “השאירו הערה”, “עקבו אחרי הלינק” וכולי. ניתן לבקש מצופים דברים באופן ישיר או בתור Annotation.

הקפדה על כל ההוראות האלו תבטיח הצלחה בקידום הסרטון שלך ביוטיוב, ותזכה אתכם בכלי פרסומי רב עצמה. אתם מוזמנים להנות משרותנו בסימפל מדיה, הכולל הכנת סרטוני תדמית, כתיבת תוכן שיווקי נכון קידומית, פרזנטורים, וכל מה שדרוש להפקת הסרטון המושלם.