הפקת סרטוני תדמית

הפקת-סרטוני-תדמית

הפקת-סרטוני-תדמית

סרט תדמית לעסק באורך של עד כ-3 דקות, הוא אחד הכלים השימושיים ביותר למשיכת לקוחות פוטנציאליים, בין אם מדובר בעסק גדול או קטן. סרט וידיאו הוא כלי כל כך חזק לקידום עסק באינטרנט, ומתעלה על טקסט ותמונה, משום שהוא מכיל תמונה נעה וסאונד – שילוב הפונה לשני חושים בו זמנית ומגרה את תשומת ליבו של הצופה באופן יותר אפקטיבי. המוח האנושי מעבד וזוכר פרטים באופן יעיל יותר כאשר המידע נחשף אליו בצורה של תמונה (או סיפור) מאשר בצורה של טקסט. סרט תדמית לעסק בעל תקציב נמוך, בדרך כלל מועדף יותר לצפייה בקרב הגולשים, בשל השכיחות הגבוהה של סרטים אלו ברשת וכן בשל האותנטיות שמשתמעת מהם. דבר זה יקנה לצופה בסרטון תחושה של אמינות לגביי מה שמוצג לפניו בסרטון. בעת הפקת סרטי תדמית ישנן כמה נקודות שיש לשים לב עליהן, שימשכו יותר צופים ויעבירו את המסר השיווקי שלכם בצורה האפקטיבית ביותר. לפני שאתם מתחילים לערוך ולהעלות או לשלוח סרטונים ברשת, בדקו את 9 השלבים החיוניים הבאים, שיקנו הצלחה ופופולאריות לכל סרט תדמית לעסק:

שלבים חשובים בהפקת סרטוני תדמית

 1. הגדירו ותכננו את מטרת הסרטון – בשלב הראשון הגדירו את תקציבכם עבור סרט תדמית, הרבה פעמים התקציב השיווקי והמאמץ להפוך את הסרטון למעניין וויראלי, חשוב יותר מאיכות הצילום ובחירת הלוקיישן.
 2. מי קהל היעד שלכם – עליכם לחשוב על אופיו של סרט תדמית לעסק שלכם על פי הגדרת קהל היעד. למשל אם מדובר במוצר שמייעל תהליך מסוים או משפר את איכות החיים ועושה זאת באופן יעיל יותר ממוצרים אחרים, ניתן לתת אופי קומי או ציני לסרטון.
 3. בחירת ז’אנר – חשוב למען משיכת קהל היעד הרצוי. תכננו היטב כיצד ייראה ויישמע הסרט שלכם והאם הוא אכן מדבר בשפה, בצבעים, ובאוירה המתאימה לקהל היעד שלכם, צפו בסרטונים דומים ביחד עם  קבוצה קטנה של אנשים מקהל היעד המבוקש.
 4. . הפקת סרט תדמית לאינטרנט חייבים להניע לפעולה – חשוב  לתכנן מה יעשה הצופה לאחר הצפייה בסרטון, לאן הסרטון יוליך אותו, אילו טקסטים וקישורים יופיעו בסרטון ולאן יובילו את הצופה בסופו.
 5. בנו תסריט או storyboard שמתאר כל סצנה בסרטון – יעזור לכם על מנת להבין כמה זמן צריך להיות מוקדש לכל אחת מהסצנות ומה תפקידה של כל סצנה. בבניית התסריט עליכם להחליט על מבנה הסרט – הקדמה, אמצע וסוף, ועל נקודות חשובות בסרט שמבליטות את המסר שלכם. את ההקדמה הקדישו לסקירה כללית מהירה או כמה מילות מפתח שימשכו את קהל הצופים, בחלק האמצעי הראו את החלקים המעניינים ביותר במסר שלכם ובסוף הציגו את ההצעה שלכם או המטרה שלכם באופן הברור ומשתמע ביותר.
 6.  בחרו קריין או דמות של דובר שילווה את הצופה לאורך הסרטון – חשוב מאוד לבחור באדם ייצוגי ונעים למראה, בעל קול ברור וסוחף ככל היותר.

 7. בחירת ציוד צילום ומהלך הצילום – חשוב מאוד להקפיד על איכות הצילום, כיום ניתן להעלות סרטוני HD ביוטיוב,  הגדירו את איכות הצילום הגבוהה ביותר במצלמה הביתית שלכם והקפידו על תאורה טובה ופוקוס. אל תהססו לצלם את הסצנות כמה וכמה פעמים עד שתגיעו לתוצאות הצילום הטובות והאיכותיות ביותר. התבוננו בעינית המצלמה בזמן הצילום ולא דרך מסך המצלמה כי לעתים המסך לא מראה את התמונה הכוללת שהמצלמה תופסת, בעיקר בשל האור שהמסך תופס מהסביבה שמקשה על הראייה דרכו. זכרו תמיד שהדבר החשוב ביותר שיש לעמוד עליו הוא התוכן. נסו להפיק את החומרים המתאימים ביותר לתוכן שעליכם להעביר, אותו תערכו בשלב העריכה.

 8. אופן הבחירה בחומרי צילום טובים ולא טובים עדיף קצר ואיכותי, עם תאורה לא מספקת ופיקסלציה גבוהה, לא תצליחו להשיג וידיאו ברור ונקי. הקפידו להשתמש במצלמה עם איכות גבוהה מספיק, או לשכור מצלמה מקצועית או שירותי צילום מחברה מקצועית. הימנעו מצילום במקומות רועשים והשתמשו במיקרופונים וציוד סאונד ראויים. מטרתכם היא להגיע עם החומרים הטובים ביותר שתוכלו להשיג לשלב העריכה.

 9. זכויות יוצרים – על כל חומרי הוידיאו שלכם להיות מקוריים ונטולי זכויות יוצרים. אם תפרסמו וידיאו המכיל קטעים השייכים למישהו אחר ומוגנים בזכויות יוצרים אתם עלולים לחשוף את עצמכם לפניות ודרישות להסיר אותם מהסרטון, או אף להסתכן בתביעה בבית המשפט. דרשו אישורי הסכמה בכתב מהמצולמים, להצטלם בסרטון שלכם.

כלים חינמיים לשימוש בעת הקמת סרטי תדמית ברשת.

כמה אתרים פופולאריים שיעזרו לכם בהפקת סרטון איכותי

FreeSound.org – אתר המציע קבצי סאונד ומוזיקה בחינם.

Istockphoto.com  – אתר המציע מיליוני תמונות למכירה.

Voices.com – אתר המשווק שחקנים ודוברים.

Keepvid – כלי חינמי המאפשר הורדת קטעי וידיאו מהרשת והפיכתם לקבצים הניתנים לעריכה.

הפקת סרטוני תדמית לערוץ יוטיוב באופן קבוע, חשוב מאוד לקידום האתר, תוכלו לעשות זאת על ידי עריכת חומר קיים ושימוש בתמונות אשר מדברות בשפה המיתוגית שלכם

כללים חשובים לעריכה מחדש בשביל להפיק סרטונים ויראליים וסרטוני תדמית באופן קבוע

 1. שלב העריכה –  לרוב הצופים אין סבלנות לסרטונים ארוכים ומלאים במידע שמקומו במאמר ולא בוידיאו, על העריכה להגיש את הסיפור והמידע באופן זורם ומהיר. אל תזדרזו לערוך את הסרטון, הקדישו זמן ומחשבה בעריכה לפני שתפרסמו את הסרטון. השתדלו כמה שיותר למשוך את תשומת לב הצופה כמה שיותר מהר ובתחילת הסרטון, אף צופה לא יצפה בסרטון של 3 דקות אם הסרטון לא ימשוך אותו כבר בשניות הראשונות ויסביר ביעילות על מה הסרטון מדבר. ישנן תכנות עריכה רבות להורדה בחינם ואופן השימוש בהן ידידותי –  windows movie maker (במחשבי פי.סי), או imovies (במחשבי מקינטוש), sony vegas (פי.סי), Pinnacle (פי.סי), וכן, יוטיוב מעמידה כלי עריכה מסוימים באתר.
 2. סאונד וקול – חשוב לעשות בדיקות קול בטרם הצילום, שכן משבי רוח במיקרופונים או רעשי לוואי מטרידים יכולים להרוס את כל המסר שהסרטון מעוניין להעביר. על הסאונד להיות ברור ביותר ומובן בעת הצפייה, אי הקפדה על איכות הסאונד עלולה להבריח צופים רבים. על הצופה להבין את כל מה שנאמר בסרט ולכן החשיבות הרבה של הקלטת הדיבור של השחקנים המופיעים בסרט. בחרו בקפידה את המוזיקה שתלווה את הסרטון, בהתאמה לאופי הסרטון. רצוי מאוד להוסיף מוזיקת רקע בסרטון שיוצרת את האווירה בסרטון ומתוזמנת לתוכן הסרטון.
 3. הוספת כפתורי פעולה וחשיבותם – סרטון, ללא פעולה אינטראקטיבית מצד הצופה, יהיה חלש לעומת סרטון שיכוון את הצופה להמשך ההתעסקות בעסק או האתר שלכם. עזרו לצופים שלכם לנקוט בפעולה על ידי הסבר קצר לגביי ההמשך, או קישורים חיים שיובילו אותו אל המקומות הרצויים.
 4. אופן הצגת סרט התדמית – אם הסרטון שלכם מופיע בדף הנחיתה שלכם, ביוטיוב, Vimeo, או כל אתר המשתף סרטים ברשת, צרו לו מסגרת מעוצבת ומרשימה, הציגו את הסרטון שלכם עם ‘עטיפת’ מיתוג ססגונית ושיווקית, שתמשוך את עין הצופה ותגרום לו ללחוץ על הצפייה בסרטון.
 5. שימושים חוזרים ועריכה מתווספת בסרט תדמית – לעתים, יש לסרטון תדמית שימושים רבים ותפקידים מגוונים. ניתן לערוך את הסרטון בכמה גרסאות או לשנות אותו במהלך הזמן. סרטון המציג מסעדה או בית קפה יכול להשתנות במהלך הזמן, אם מנות חדשות נכנסות לתפריט או משתנות, להציגן על גבי המנות הישנות בסרטון שצולמו בעבר. כמו כן ניתן לשנות את הסאונד או הדיבור בסרטון שיתאים לשינויים עתידיים בשירות, בעסק או בהצעה שלכם. ניתן במשך הזמן להוסיף או להסיר כפתורים, או טקסט לפי הצורך.

בסימפל מדיה אנו נותנים דגש מיוחד לקידום בעזרת סרטוני וידאו, הן אורגאני והן ויראלי, אנו עושים זאת דרך פרזנטורים מקצועיים, עריכת וידאו מחומרים קיימים, סרטי פלאש, ועוד. טיפוח ערוץ יוטיוב בצורה קבועה מוכיח את עצמו ככלי שיווק יעיל במיוחד, תנו לנו לפתוח עבורכם את הערוץ הזה גם עבור העסק שלכם. השאירו פרטים ונדאג להציע לכם חבילת סרטונים קבועה המותאמת לשפה המיתוגית ולקהל היעד שלכם.