קמפיין ‘תהיה גבר’

קמפיין 'תהיה גבר'
קמפיין 'תהיה גבר'

קמפיין הגברים לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים
ב 25 לנובמבר 2016 צפוי לעלות ברשת החברתית קמפיין ענק במסגרתו הפעם גברים פונים לגברים עם האמירה ‘תהיה גבר – גבר אמיתי לא מרים ידיים’
איך זה עובד? פשוט מעלים את תמונת הקמפיין עם הכיתוב והאשטג #תהיה_גבר
הקמפיין יתקיים בארבע שפות : עברית, אנגלית, רוסית ואמהרית
בקמפיין ישתתפו בין היתר גברים ישראלים מובילי דעת קהל מכל המגזרים שחשו צורך להתגייס למאבק בינהם בין היתר השר נפתלי בנט לצד ח”כ איימן עודה. ח”כ איוב קרא לצד ח”כ דב חנין, העיתונאי גדי סוקניק, העיתונאי דני אדינו אבבה, הזמר ירמי קפלן, השדרן והמנחה טל ברמן, הסטנדאפיסט גיל קופטש, הקומיקאי ננסי ברנדס, ברק אדרי מהאח הגדול, השחקן והזמר אורי בנאי, הסטנדאפיסט הדתי יאיר אורבך, הכתב אחמד אבו סוויס, העורך צבי טסלר ועוד זאת לצד חברי כנסת ומאות גולשים פרטיים בפייסבוק.
הקמפיין הוא יוזמה חברתית של עורכת הדין לענייני משפחה ורד עובדיה אשר מלווה נפגעות אלימות רובן מהמגזר הדתי ומנהלת את הפורום המשפטי למען נשים חרדיות.
לנושא המאבק באלימות היא מגיעה לאחר שנחשפה מקרוב למקרי אלימות כלפי נשים בחברה הדתית. ההחלטה לפנות בקמפיין כללי וחוצה מגזרים דווקא לגברים הנה מתוך הבנה כי לעיתים קרובות אנו מדירים אותם בטעות מהשיח והזעקה נשמעת רק מכיוון הנשים ובכך המחאה נעדרת. ואכן מאות הגברים שהחליטו להצטרף לקמפיין מוכיחים כי קולם של הגברים כנגד תופעת האלימות הוא לא פחות חשוב.
בכל שנה אנו נחשפים בישראל לנתונים על מאות אלפי נשים וילדים הנתונים לאלימות, אולי לא ניתן למגר לגמרי את התופעה, אך בהחלט אפשר לעורר את המודעות למאבק בתופעה.

קמפיין 'תהיה גבר'

קמפיין ‘תהיה גבר’

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים